vyberte
svůj kraj
Infolinka 840 111 122
MENU

E-magazín Pardubického kraje

2. 6. 2020

Akce Oznámení Pardubický kraj
Zpět na výpis novinek
opevneni.jpg

Slavnostní otevření pozorovatelny civilní obrany

Kdy 13. červen 2020 9:00 - 14. červen 2020 16:00
 
Srdečně zveme na slavnostní otevření pozorovatelny civilní obrany u Mikulovic, okr. Pardubice. Téměř po roce a půl, pozorovatelna znovu otevírá svůj pancéřový poklop a s ním i svá tajemství.
Po dlouhé době se znovu otevře pozorovatelna civilní obrany u Mikulovic, která dříve sloužila k ochraně Pardubic před jaderným útokem. Jedná se o jeden z mála opravených objektů tohoto typu u nás.

Po oba dva dny budou probíhat prohlídky s průvodcem, který Vás provede dobově vybaveným objektem a seznámí vás s jeho historií. Součástí prohlídkové trasy je i polní pozorovatelna a okop pro kulomet.

Připraven bude i doprovodný program nejen pro děti.
 

pozor

 

 

 

 

Prohlídky opevnění královského věnného města Poličky

Kdy 11. květen 2020 9:00 - 31. říjen 2020 17:00
 
Jedna z největších atraktivit královského věnného města Poličky – unikátní hradební opevnění v délce 1220 metrů obepínají celé historické jádro města, je opět přístupné veřejnosti od 11. 5. 2020.
Poličské hradby pocházejí z druhé poloviny 14. století a jedná se o jedno z nejzachovalejších a nejdelších městských opevnění na území Evropy. Obepínají celý střed města v délce 1220 metrů. Mají šířku dva až 2,25 metru, jsou až osm metrů vysoké a jsou zpevněné 19 půlválcovými, do města otevřenými baštami. Nepřátele ve středověku hradby odrazovaly už svou mohutností, v přímém boji se pak osvědčily hlavně při husitských válkách.

Hradby, chránící město Poličku před nepřáteli, jsou nyní vyhledávanou atrakcí pro turisty. Ti, kteří si je prohlédnou, si určitě odvážejí pěkné vzpomínky. Zájemci si mohou projít okruh kolem hradeb. Pro veřejnost jsou zpřístupněné také ochozy dvou rekonstruovaných částí hlavní hradby s několika věžemi.

Co jste možná nevěděli je, že královské věnné město Polička bylo založeno v roce 1265 na příkaz tehdejšího panovníka a krále Přemysla Otakara II. Městské kamenné hradby byly vystavěny po návštěvě a pobytu Karla IV. ve 2. pol. 14. století. Systém opevnění se skládal z hlavní hradby, parkánu, parkánové zdi, vodního příkopu a valu. Opevnění často stačilo odradit nepřátele již jen tím, poličské hradby několikrát odolaly  i za vlády krále Jiřího z Poděbrad a v roce 1468 až 1469 se město ubránilo útokům uherského krále Matyáše Korvína.

Více informací naleznete zde.

opevnění

 

POSKYTOVATEL SLEV PROJEKTU SENIOR PAS:

PENZION JEČMÍNEK

Penzion Ječmínek se nachází v Pardubickém kraJI v obci Červená Voda v podhůří Orlických hor a Jeseníků. Nabízí celoroční ubytování v moderních prostorných apartmánech. V létě může být penzion výchozím bodem pro turistiku, cyklistiku či houbaření. V zimě mohou návštěvníci využít sjezdové a běžecké tratě v blízkém okolí. Pro odpočinek a relaxaci nabízí penzion Ječmínek wellness centrum s vířivkou, saunou a masážemi. Wellness služby jsou nejen pro ubytované hosty, ale může je využít široká veřejnost. Společenská místnost penzionu slouží jako jídelna pro hosty nebo k pořádání různých akcí jako jsou školení, semináře, rodinné oslavy. Ubytováni mohou být i čtyřnozí přátelé hostů penzionu. Wifi v celém objektu. Parkování je před budovou, penzion má zastřešené parkoviště.

Další informace na webu Senior Pas a na stránce penzionu www.penzion-jecminek.cz

leták1

leták2

Máte nějakou otázku? Zeptejte se nás!

Volejte linku Senior pas

z pevné linky volejte

840 111 122

z mobilního telefonu volejte

725 534 865

Cena za hovor dle tarifu Vašeho mobilního operátora.

Po–Pá 8.00–16.00

Napište nám

info@seniorpasy.cz

Kontaktní formulář

Neslouží jako registrace! Pro registraci klikněte zde.

Chcete se k projektu připojit jako poskytovatel slev? Máte zájem o zaslání více informací?
Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře.

Zobrazit formulář

Newsletter

Vyplňte e-mailovou adresu v případě, že chcete odebírat e-mailové novinky.

Ověřte číslo karty Senior Pas

Zřizovatel projektu