vyberte
svůj kraj
Infolinka 725 534 865
MENU

Adventní inspirace v botanické zahradě

poinsettia-ge7507d445-1920.jpg
Ještě nemáte vánoční výzdobu? A chcete se inspirovat? Nebo jen potřebujete na chvilku utéct od předvánočního shonu?
Botanická zahrada Teplice je vánočně nazdobená a čeká Vás tady poklidná atmosféra. Projít si můžete tropický skleník plný zajímavých rostlin a pokud přijdete brzy ráno nebo odpoledne, možná uslyšíte v tropickém skleníku kuňkat i drobné žabky. Za hezkého a slunečného počasí vyniknou ve venkovní expozici stálezelené dřeviny – třeba jehličnany.
 
Otevřeno je i na Štědrý den, oba svátky, Silvestra a Nový rok.
 

Věděli jste, že vánoční oslavy jsou neodmyslitelně spjaty s rostlinami? Vánoční hvězdu, vánoční kaktus a jmelí snad netřeba připomínat.  Proč kvetou tyto rostliny na vánoce? Znáte důvod, proč se při štědrovečerním krájení jablka objeví hvězdička nebo křížek? Odpočinout si a dozvědět se něco nového o Vánocích a botanice můžete až do 9. ledna 2022.

"Vánoční perníčky“ – to je hotová botanická zahrada. Mnoho rostlin, které se využívají jako koření do perníku pěstujeme v našem tropickém skleníku, zejména pak na křížovkářském záhoně, kde představujeme užitkové druhy tropických rostlin. Ať už se jedná o pepřovník, skořicovník či hřebíčkovec pocházející ze starých sbírek. Momentálně vykvétá drobnými květy kakaovník, který mohou návštěvníci obdivovat tamtéž“ říká kurátor zahrady Jan Ptáček.

V botanické zahradě si můžete zamluvit komentované provázení po expozicích s nabídkou dvou okruhů - Skleníková expozice a Venkovní expozice. Prohlídka jednoho okruhu trvá jednu hodinu a lze objednat jejich kombinaci (tj. skleníková + venkovní expozice na dvě hodiny). Průvodce vám představí nejzajímavější rostliny a zasvětí vás do tajů rostlinné říše. Termín prohlídky je vhodné zarezervovat min. 14 dní dopředu, minimální počet osob je 5, maximální počet osob je 25 (kvůli prostorovým podmínkám skleníku). Cena za komentovanou prohlídku jednoho okruhu v češtině činí 300,- Kč + vstupné. Pro objednávku prohlídky využijte níže uvedený formulář nebo nás kontaktujte na prohlidky@botanickateplice.cz. Prohlídka je potvrzena až po obdržení potvrzovacího e-mailu s detailními informacemi.

 

Máte nějakou otázku? Zeptejte se nás!

Volejte linku Senior pas

 

Z pevné linky i z mobilního telefonu volejte

725 534 865

nebo 840 111 122

Cena za hovor dle tarifu Vašeho mobilního operátora.

Po–Pá 8.00–16.00

Napište nám

info@seniorpasy.cz

Kontaktní formulář

Neslouží jako registrace! Pro registraci klikněte zde.

Chcete se k projektu připojit jako poskytovatel slev? Máte zájem o zaslání více informací?
Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře.

Zobrazit formulář

Newsletter

Vyplňte e-mailovou adresu v případě, že chcete odebírat e-mailové novinky.

Ověřte číslo karty Senior Pas

Zřizovatel projektu