vyberte
svůj kraj
Infolinka 725 534 865
MENU

Vzhůru do středověku!

vzhuru-do-stredoveku-1-.jpg
Chcete se vrátit v čase do doby rytířů s meči a dam v nádherných šatech? Tak VZHŮRU DO STŘEDOVĚKU! … na výstavu, kterou zahájí Městské muzeum a galerie Polička na začátku února.
 
Nová výstava vám představí každodenní život ve středověku. Uvidíte, jak se lidé oblékali, jak to bylo s hygienou, co jedli a pili, jak to vypadalo na trhu i jak trávili volný čas. Prohlédnete si dobově precizně vyhotovené repliky a vyzkoušíte hravé i vzdělávací aktivity, při kterých zjistíte množství zajímavostí.
 
Obléknete si gotický oděv nebo kroužkovou košili, ozdobíte se čelenkou se závojem nebo nasadíte rytířskou přilbu, potěžkáte meče a bijáky, vyskočíte na koně, zakusíte rytířský turnaj na koních nebo střelbu z kuše. Můžete postavit hradby nebo naopak obléhat město katapultem. Přičichnete ke středověké uličce a vyrobíte si dobovou voňavku. Můžete se stát písařem ve scriptoriu, poměřit se s Karlem IV., vyzkoušet si náročnou práci iluminátora, ověřit své řemeslné dovednosti nebo zpytovat hříchy na pranýři.
 
Letošní výstava přichází s novinkou. Vznikla herna, kde se pobavíte ryze středověce - roztáčením káči, chozením na chůdách, bořením kuželek, hrou šachy nebo mlýn a brnkáním na citeru. Nemůže chybět ani hazard – hra v kostky, karty a vrhcáby.
 
Výstava bude zahájena 4. února a můžete ji navštívit do 21. dubna.
 
Vernisáž výstavy se uskuteční v neděli 4. února v 16 hodin. Úderem 16. hodiny přijede do muzea král Karel IV. na koni se svojí družinou. I vy jste zváni k bohaté hostině na jeho počest! Ochutnáte středověké dobroty - placky, zelňáky, uzené, rybu, kaši, zvěřinu a jiné. A samozřejmě si jako první návštěvníci prohlédnete výstavu Vzhůru do středověku! s aktivitami na každém kroku.
 

Máte nějakou otázku? Zeptejte se nás!

Volejte linku Senior pas

 

Z pevné linky i z mobilního telefonu volejte

725 534 865

nebo 840 111 122

Cena za hovor dle tarifu Vašeho mobilního operátora.

Po–Pá 8.00–16.00

Napište nám

info@seniorpasy.cz

Kontaktní formulář

Neslouží jako registrace! Pro registraci klikněte zde.

Chcete se k projektu připojit jako poskytovatel slev? Máte zájem o zaslání více informací?
Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře.

Zobrazit formulář

Newsletter

Vyplňte e-mailovou adresu v případě, že chcete odebírat e-mailové novinky.

Ověřte číslo karty Senior Pas

Zřizovatel projektu