vyberte
svůj kraj
Infolinka 840 111 122
MENU

Vědecká knihovna v Olomouci vás zve

Screenshot-20211006-124619-Gallery.jpg

Výstava
Zahrada zdraví. Botanické knihy šesti století ve sbírkách Vědecké knihovny v Olomouci

5.–27. 10. 2021 / Pevnost poznání, areál Korunní pevnůstky

Zveme vás na novou výstavu Vědecké knihovny, která se koná 5.–27. října v Pevnosti poznání. Seznámíte se s bohatou sbírkou herbářů VKOL a také se můžete těšit na interaktivní program Magické herbárium, v rámci kterého si vyzkoušíte všechny fáze historické výroby herbářů v sérii workshopů a otevřených dílen.
Více o akci

Autorské čtení Lucie Faulerové – Smrtholka

5. 10. 2021 / 17.00 / sál volného výběru, Bezručova 2

Lucie Faulerová patří mezi výrazné domácí spisovatelky nejmladší generace. Její druhý román Smrtholka (2020), jehož hlavní hrdinka se musí vyrovnat s několika tragickými rodinnými událostmi, získal letos Cenu Evropské unie za literaturu. Doporučujeme rezervaci předem.
Více o akci

Kanada – můj druhý domov

6. 10. 2021 / 17.00 / sál volného výběru, Bezručova 2

Cestovatelská přednáška Tomáše Štěpána nás zavede do divokých hor a nespoutané přírody druhé největší, co se rozlohy týče, země světa.
Doporučujeme rezervaci předem.
Více o akci
 

Festival Olmützer Kulturtage 2021 – 7. olomoucké dny německého jazyka

13.–30. 10. 2021 / různá místa

Světelná instalace na nádvoří Zbrojnice, německé filmy, komentované procházky, výlety, výstavy, přednášky, autorská čtení i diskuze s ekology – to vám od 13. do 30. října nabídne sedmý ročník festivalu Olmützer Kulturtage, který si dal za úkol připomenout společné česko-německé kořeny Olomouce a zdejší kultury.
Tématem letošního ročníku je gender a udržitelnost, což se samozřejmě promítne i do našeho programu. Například se můžete těšit na debaty s německými ekology z Umwelzentra v Drážďanech a jejich českými protějšky ze Sluňákova. Věnovat se budeme vodě či ptákům z našich dvorků a zahrad,“ říká Michal Urban, ředitel festivalu.
„Divácky velmi atraktivní bude už samotné zahájení festivalu, nádvoří Zbrojnice totiž rozzáří světelná instalace Mehr Licht,“ dodává.
Tématu genderu se bude věnovat například 14. října prezentace německého feministického časopisu Naturtrüb v Sophies Cafe.
„Chybět ale nebudou ani stálice našeho programu, jako jsou semináře pro učitele, komentovaná procházka po Libavsku či připomenutí německé historie Olomouce. Samozřejmostí je už také spolupráce se školami. V této sekci nabídne festival dokumenty, besedu s pamětníkem totálního nasazení, besedu s německými pamětníky vysídlení či městskou rallye s ekologickými otázkami a pokračovat bude i Kinderklub v knihovně,“ doplňuje Miroslava Dvorská, programová ředitelka festivalu z Vědecké knihovny v Olomouci.
Festival Olmützer Kulturtage pořádá Vědecká knihovna v Olomouci ve spolupráci s katedrou germanistiky, Rakouským centrem Univerzity Palackého a sekcí německého jazyka ÚCJ Pedagogické fakulty Univerzity Palackého.
Podrobný program

Máte nějakou otázku? Zeptejte se nás!

Volejte linku Senior pas

z pevné linky volejte

840 111 122

z mobilního telefonu volejte

725 534 865

Cena za hovor dle tarifu Vašeho mobilního operátora.

Po–Pá 8.00–16.00

Napište nám

info@seniorpasy.cz

Kontaktní formulář

Neslouží jako registrace! Pro registraci klikněte zde.

Chcete se k projektu připojit jako poskytovatel slev? Máte zájem o zaslání více informací?
Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře.

Zobrazit formulář

Newsletter

Vyplňte e-mailovou adresu v případě, že chcete odebírat e-mailové novinky.

Ověřte číslo karty Senior Pas

Zřizovatel projektu