vyberte
svůj kraj
Infolinka 840 111 122
MENU

Vánoční zvyky a tradice

24. 12. 2021

Oznámení
Zpět na výpis novinek
advent-g042d26048-1920.jpg
⭐️ A máme tu Štědrý den! 🎄🎁 Dodržujete nějaké vánoční zvyky a tradice? Krájíte jablíčko, hledáte rybí šupinu pod talířem, lijete olovo? V každé zemi je v souvislosti s Vánocemi zvykem něco jiného. 🍎
 
Ve Švýcarsku se vesnice v předvánoční době promění v "oživlé" adventní kalendáře. Každý dům tvoří jedno okénko a když na něj přijde řada, uspořádají jeho majitelé mejdan pro ostatní občany vesničky.
 
Přestože jsou Venezuelci z velké většiny striktní křesťané, umí si Vánoce užít po svém a ve velkém. Ulice hlavního města Caracas se hned ráno uzavřou a místní vyrážejí do kostela na mši na kolečkových bruslích. Přitom odpalují ohňostroje a skandují: "Ježíš se narodil!"
 
Pro Japonce, jakožto nekřesťany, není Štědrý den svátkem, i tak si ale nějaké zvyky utvořili. Jedním z nich je návštěva KFC, kde slaví nad speciálním "vánočním kyblíkem" plným smaženého kuřete.
 
V Grónsku servírují na Štědrý večer specialitu Kiviak, což je tulení kůže naplněná mrtvými alkami (ptáci). Tato pochoutka se připravuje už několik měsíců před Vánoci, aby se vše pořádně uleželo.
 
Typickým ukrajinským vánočním pokrmem jsou lokše. K nim se pojí tradice, že otec rodiny mrští kusem tohoto jídla o strop. Čím více těsta se přilepí, tím více štěstí je bude provázet celým následujícím rokem.
 
V Argentině si vystačí bez Santy i bez sobů, místo nich mají koníka Magiho. Před dveřmi mu děti jako pohoštění chystají misku s vodou a stébly trávy, on jim na oplátku do bot nadělí dárečky.
 
Na některé další tradice se můžete podívat 👉 zde.
 
💝 A hlavně si užijte Vánoce přesně tak, jak je máte rádi Vy! 💝

Máte nějakou otázku? Zeptejte se nás!

Volejte linku Senior pas

z pevné linky volejte

840 111 122

z mobilního telefonu volejte

725 534 865

Cena za hovor dle tarifu Vašeho mobilního operátora.

Po–Pá 8.00–16.00

Napište nám

info@seniorpasy.cz

Kontaktní formulář

Neslouží jako registrace! Pro registraci klikněte zde.

Chcete se k projektu připojit jako poskytovatel slev? Máte zájem o zaslání více informací?
Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře.

Zobrazit formulář

Newsletter

Vyplňte e-mailovou adresu v případě, že chcete odebírat e-mailové novinky.

Ověřte číslo karty Senior Pas

Zřizovatel projektu