vyberte
svůj kraj
Infolinka 840 111 122
MENU

Vánoce z depozitáře a Zima napříč výtvarným uměním

christmas-gc3237c841-1920.jpg
Centrum Bohuslava Martinů a Městské muzeum a galerie Polička Vás srdečně zve na své aktuální výstavy, které bude možné navštívit do 16. ledna 2022.
 
Výstava Vánoce z depozitáře přiblíží složení sbírkového fondu, život sbírek v depozitářích i na výstavách či rozmanitou práci muzejních pracovníků. Spolu s nimi se můžete zamyslet nad posláním, smyslem a podobou muzea v minulosti, současnosti i budoucnosti. Čeká vás výstava o věcech z domácnosti, které se však mohou stát muzejním pokladem. Městské muzeum výstavou zároveň připomíná 140. výročí svého trvání. Už předkové z Musejního spolku Palacký v 80. letech 19. století totiž pořádali první výstavy o Vánocích a právě v tehdejší chlapecké škole, nynější budově muzea. A tak lze výstavu vlastně považovat za návrat ke kořenům.
 
Druhá výstava Zima napříč výtvarným uměním je průřezem sbírkou výtvarného umění poličského muzea, se spojujícím motivem zimy. Výstava bude rozdělena do tří celků a to Svatá rodina v dílech starých mistrů, Krajináři Vysočiny a Moderní umění. Jedním z cenných exponátů výstavy je i působivý obraz svaté rodiny s názvem Klanění pastýřů, na kterém lze obdivovat hru světla a stínů typickou pro barokní malířství. Některé z vystavených obrazů znají návštěvníci ze stálé expozice v městské galerii, mnohé naopak spatřují denní světlo na výstavách jen ojediněle.
 

Máte nějakou otázku? Zeptejte se nás!

Volejte linku Senior pas

z pevné linky volejte

840 111 122

z mobilního telefonu volejte

725 534 865

Cena za hovor dle tarifu Vašeho mobilního operátora.

Po–Pá 8.00–16.00

Napište nám

info@seniorpasy.cz

Kontaktní formulář

Neslouží jako registrace! Pro registraci klikněte zde.

Chcete se k projektu připojit jako poskytovatel slev? Máte zájem o zaslání více informací?
Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře.

Zobrazit formulář

Newsletter

Vyplňte e-mailovou adresu v případě, že chcete odebírat e-mailové novinky.

Ověřte číslo karty Senior Pas

Zřizovatel projektu