vyberte
svůj kraj
Infolinka 840 111 122
MENU

Udržitelné Vánoce

christmas-background-3846456-1920.jpg

Stromeček je časté téma
Češi jsou milovníci vánočních stromečků, a striktně se dělí na dva tábory: „nic nenahradí živý stromeček“ a „nedám dopustit na ten plastový, už léta slouží“. I zde platí, proti gustu žádný dišputát! Existují i další varianty živého stromku, jako je strom v květináči, sazenice v květináči nebo nazdobené vánoční aranžmá ve váze. Můžete také využít koupě stromečků z prořezávky, ale ty nejsou dostupné všude. Zkuste se poptat.
Vánoční výzdoba
Rozhodně radíme nepodléhejte trendům! Vánoční ozdoby se dají neustále oprašovat a točit několik kombinací barev a stylů. Stará, ale omytá a opravená dekorace může dělat parádu ještě mnoho let, ačkoli to na první pohled nevypadá. Rozhodně se nemusíte uchylovat k tradičním vánočním barvám, to jak si vyzdobíte svůj domov je na vás.
Používáte vánoční světýlka, která jsou starší než vaše vnoučata? Svítíte s takovými světýlky několik hodin denně, pro „tu atmosféru“? Zde bychom tedy doporučili zainvestovat do LET světýlek, které mají daleko nižší spotřebu elektrické energie, než vaše stará světýlka.
Balení dárku
Není nic prchavějšího než balící papír, ano trhání papíru je pro děti zábava, ale. Není ekonomičtější a ekologičtější spíše využít papírové dárkové tašky, které se dají použít opakovaně. A co takhle látkové pytlíky, které může obdarovaný využít dále i během roku. Současným „trendem“ je látkový balící papír, který si můžete s rodinou neustále vyměňovat. Dárky zabalené do látky mají své kouzlo. Častým vánočním dárkem bývají různé šály nebo šátky, které sami mohou sloužit jako balící prvek.
Dárky
Domluvit se s obdarovaným je jistě snadné řešení, ale vánoční dárek je vánoční dárek. Vánoční dárek nemusí být tím největším a nejdražším, má být ze srdce darovaný. Proto neutíkejte k prvoplánovým dárkům, které vám doporučují prodejci, lákavě balené kazety nebo hlouposti, co se nedočkají ani příštích Vánoc. Zkuste se zamyslet nad kvalitou dárku, nad tím kde a kdo jej vyrobil. Místo tří levných hloupostí investujte do jednoho pěkného a poctivého dárku.
Sváteční tabule
Čekají vás návštěvy, ohlášené i ty neohlášené. O Vánocích se často hovoří, jako o svátcích „hojnosti a radosti“. Náš tip je: plánujte a vyhněte se bezhlavým nákupům. Naplánujte si na sváteční dny menu dopředu, projděte spíž, sepište nákupní seznam a v obchodě nakupujte pouze to, co skutečně potřebujete. Nenechte se strhnout nabídkou prodejcům nebo lákavým obalem.

Máte nějakou otázku? Zeptejte se nás!

Volejte linku Senior pas

z pevné linky volejte

840 111 122

z mobilního telefonu volejte

725 534 865

Cena za hovor dle tarifu Vašeho mobilního operátora.

Po–Pá 8.00–16.00

Napište nám

info@seniorpasy.cz

Kontaktní formulář

Neslouží jako registrace! Pro registraci klikněte zde.

Chcete se k projektu připojit jako poskytovatel slev? Máte zájem o zaslání více informací?
Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře.

Zobrazit formulář

Newsletter

Vyplňte e-mailovou adresu v případě, že chcete odebírat e-mailové novinky.

Ověřte číslo karty Senior Pas

Zřizovatel projektu