vyberte
svůj kraj
Infolinka 840 111 122
MENU

Soutěž „Znám dobře svou vlast“ provedla seniory obdobím karantény

career-1738216-1920.jpg

Senior Pas se už více jak 10 let stará o seniory, pomáhá jim a spojuje. Mezigenerační problematika, vzdělávání, kulturní akce a v neposlední řadě zvýhodněné nákupy a slevy u poskytovatelů slev Senior Pasu.

Každý den, každý rok od začátku této iniciativy si klademe otázku. Co čeští senioři potřebují, co jim udělá radost a co pomůže. Často se jich ptáme osobně, na akcích, které sami pořádáme nebo kde působíme, jako partneři.

Uvědomili jsme si, že jedna z nedocenitelných hodnot stáří jsou zkušenosti a znalosti. Za léta, kterými člověk kráčí, toho mnoho zažil, viděl a zkusil. Tuto osobní zkušenost mu nikdo a téměř nic nevezme.

Jak se podělit o zkušenosti v celorepublikovém rozsahu?

Senioři jsou častými hosty různých vědomostních soutěží a nápad byl na světě. Co takhle připravit celorepublikovou vědomostní soutěž pro seniory! Začali jsme připravovat koncept soutěže, jak bude probíhat v jednotlivých krajích a senioři se budou moci opět setkat a nyní se i aktivně účastnit našich aktivit.

Člověk míní, ale COVID-19 to změnil

Soutěž byla připravená, tým Senior pasu připraven spustit informační kampaň a v tom se to stalo: „Všichni zůstaňte doma“, „senioři nejohroženější skupinou“ a co teď? Nejprve strach, zděšení, ale život jde dál. A co je nejdůležitější v těžkých chvílích, přeci pozitivní myšlení!

On-line soutěž se Senior Pasem „znám dobře svou vlast byla na světě

Informační prostředky vzdouvaly vlnu strachu, která byla primárně cílená na seniory, ti se báli i nákupů od dobrovolníků, které jim nechávali za dveřmi. Lidé zůstali doma s pocitem nejistoty a strachu, přikováni u televize, hltajíc novinky o situaci, která se zdála být bezvýchodná.

Samotu a strach jsme se pokusili prolomit aktivitou pro seniory v on-line prostředí. Pro Senior Pasy, které si zakládají na osobním kontaktu věc zatím nevídaná! A povedlo se, od 23. března, po celých 31 dní jsme si připravili otázky z kultury, historie i místopisu Česka. Každý den po 9 hodině jsme zveřejňovali novou otázku na webu i Facebooku Senior Pasů. Průměrná účast okolo 250 soutěžících za den, nás hnala dál. Stejně, jako pozitivní reakce na soutěž samotnou. Kdy senioři děkovali za možnost odreagování se, že každý den s očekáváním usedají k počítači a těší se na novou otázku a vyhlášení výherců. Aktivita, která jim dá zapomenout na pocit strachu a beznaděje.

Šedesát dva šťastných výherců

Tolik cen jsme po ukončení soutěže rozeslali do všech koutů naší země. Knihy, křížovky, kuchařky a drobné dárky od Senior Pasu potěšili nejednoho z výherců. Věříme, že právě takovéto aktivity mají smysl.

Děkujeme všem, kteří se zapojili, kteří spolu s námi pracovali a pomohli, zpříjemnit nelehké dny stovkám seniorů v Česku.

Máte nějakou otázku? Zeptejte se nás!

Volejte linku Senior pas

z pevné linky volejte

840 111 122

z mobilního telefonu volejte

725 534 865

Cena za hovor dle tarifu Vašeho mobilního operátora.

Po–Pá 8.00–16.00

Napište nám

info@seniorpasy.cz

Kontaktní formulář

Neslouží jako registrace! Pro registraci klikněte zde.

Chcete se k projektu připojit jako poskytovatel slev? Máte zájem o zaslání více informací?
Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře.

Zobrazit formulář

Newsletter

Vyplňte e-mailovou adresu v případě, že chcete odebírat e-mailové novinky.

Ověřte číslo karty Senior Pas

Zřizovatel projektu