vyberte
svůj kraj
Infolinka 840 111 122
MENU

Nepříznivá situace probouzí v lidech dobro

medical-4934010-1920.jpg

Mohlo by se zdát, že všechno, co se okolo nás děje je špatné. Ekonomika strádá, lidé mají jen pracovat nebo být doma. Každý něco slibuje, ale nic se neděje. Konec blahobytu posledních let? Je to známá věc, ale poslední dobou se na ni zapomnělo. Nepřízeň osudu probouzí v lidech to lepší. Přestávají hledět jen na své dobro a nabízejí pomoc ostatním. Současná situace ukazuje, kolik dobra v nás je. Nezapomínejme na to a pomáhejme si i nadále.

Pandemie Korona viru rozpoutala vlnu dobra ve společnosti

Vidíme to nejen na sociálních sítích a v televizi, ale i u sebe doma nebo u svých sousedů a známých.

 - Nedostatek roušek a respirátorů probudil zlaté české ručičky, celé rodiny šijí roušky nejen pro sebe, ale i pro ostatní. Kterým je zdarma nebo za cenu materiálu prodávají. Pracovní kolektivy šijí roušky, ať už to jsou garderobiérky z divadel nebo švadlenky. Proč čekat na něco z Číny, když si to umíme vyrobit sami!

 - Navíc, myslete ekologicky a ekonomicky. Doma vyrobená rouška je levnější, krásnější a více eco friendly než dovezená jednorázová z Číny. Ano jsou provozy a zaměstnání, které musejí mít sterilní materiál, ale běžný občan pro svoji ochranu využije i domácí výrobek.

 - Dobrovolníci pomáhají seniorům s nákupy potravin i léků, aby nemuseli odcházet z domu a vystavovat se možné nákaze. To platí i pro venčení jejich čtyřnohých mazlíčků. Vše zdarma a s úsměvem.

 - Studenti medicíny a pedagogiky obětavě nastoupili a pomáhají svým kolegům.

 - Města organizují rozvozy obědů pro seniory, ale i pro rodiny s dětmi. Které po uzavření škol i školek zůstali doma.

 - Spouštějí se televize, které pomáhají ukrátit čas během karantény. Jak pro děti, tak pro seniory. A především obstarávají distribuci pravdivých informací do společnosti.

 - Řada knihoven zdarma a všem zpřístupňuje digitalizované knižní fondy.

 - Společnosti, které se zabývají vzděláváním dětí, zdarma po dobu uzavřených škol, nabízejí své výukové programy a testy.

 - Česká Televize zpřístupnila svůj archiv, kde naleznete tisíce hodin televizních pořadů.

 - Umělci pořádají live koncerty ze svých domovů, zdarma nebo za dobrovolný příspěvek. Kultura z pohodlí vlastního domova.

 - Lidé vyrážejí do přírody, na procházky. To však prosím s mírou!

 - A ruku na srdce, člověk má více času, život se zpomalil. Lidé tráví více času doma s rodinou, s dětmi. Máme na sebe všichni čas, nejsme roztěkaní mezi prací, koníčky, zábavou atd.

Využijme proto tento čas s rozumem, věnujme se jeden druhému. Buďme k sobě milý a pozorní, protože až se za několik týdnů vše vrátí do normálu a my se vrhneme do víru běžných dní, budeme jen vzpomínat na to, jak jsme byli doma se svými blízkými. S kamarády šili roušky a byli si tak nějak blíž.

Máte nějakou otázku? Zeptejte se nás!

Volejte linku Senior pas

z pevné linky volejte

840 111 122

z mobilního telefonu volejte

725 534 865

Cena za hovor dle tarifu Vašeho mobilního operátora.

Po–Pá 8.00–16.00

Kontaktní formulář

Neslouží jako registrace! Pro registraci klikněte zde.

Chcete se k projektu připojit jako poskytovatel slev? Máte zájem o zaslání více informací?
Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře.

Zobrazit formulář

Newsletter

Vyplňte e-mailovou adresu v případě, že chcete odebírat e-mailové novinky.

Ověřte číslo karty Senior Pas

Zřizovatel projektu