vyberte
svůj kraj
Infolinka 840 111 122
MENU

Máte doma amelanchier?

4.jpg

Muchovník je rod až s dvaceti různými druhy, nejvíce jich roste v USA a Kanadě. Má rád teplé oblasti a u nás divoce v přírodě neroste. V Evropě je původní muchovník oválný, který dorůstá až do výšky dvou metrů. Keře muchovníku rostou dobře na slunných stanovištích, ale vyhovuje jim i polostín. Na jaře je keř obsypán sladce vonícími bílými květy, které na začátku července dozrávají do lahodných plodů tvarem i barvou podobných borůvkám. Proto se mu snad i říká indiánské borůvky.  

Plody muchovníku mají místo v lidovém léčitelství, obsahují velké množství vitamínu C, B2, barviva (anthokyany, kterým se přisuzuje účinnost proti rakovinnému bujení) a zdraví prospěšné minerály. Plody celkově podporují odolnost organismu, působí preventivně proti žaludečním chorobám a při onkologických onemocněních je možné plody muchovníku podávat jako podpůrný doplněk stravy. Při žaludečních a střevních potížích může být podáván čaj ze sušených listů. (zdroj: wikipedie).

Plody se mohou zavařovat jako kompot, dájí se z něj vařit jednodruhové džemy a nebo ho můžete přidávat k jinému ovoci. Úspěšně se dá zamrazit a použít na koláče v zimním období. 

Máte nějakou otázku? Zeptejte se nás!

Volejte linku Senior pas

z pevné linky volejte

840 111 122

z mobilního telefonu volejte

725 534 865

Cena za hovor dle tarifu Vašeho mobilního operátora.

Po–Pá 8.00–16.00

Napište nám

info@seniorpasy.cz

Kontaktní formulář

Neslouží jako registrace! Pro registraci klikněte zde.

Chcete se k projektu připojit jako poskytovatel slev? Máte zájem o zaslání více informací?
Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře.

Zobrazit formulář

Newsletter

Vyplňte e-mailovou adresu v případě, že chcete odebírat e-mailové novinky.

Ověřte číslo karty Senior Pas

Zřizovatel projektu