vyberte
svůj kraj
Infolinka 840 111 122
MENU

Čím na podzim podpořit imunitu?

apple-5378048-1920.jpg

Po letním uvolněném režimu se s nástupem podzimu vrací naše životy do zajetého řádu a koloběhu běžných činností, které jsme v průběhu léta ze svého programu mnohdy zcela vytěsnili. Mění se počasí, dny se zkracují a rtuť v teploměrech nenápadně klesá, což se může negativně podepsat jak na náladě, tak na našem zdravotním stavu. Babí léto je zřejmě definitivně pryč a první říjnové dny dávají tušit, že chladná část roku je na spadnutí.

Jak se s takovou změnou co nejrychleji vyrovnat a předejít tak riziku vzniku případných zdravotních komplikací? Nejdůležitějším pilířem pro zachování pevného zdraví je bezpochyby správně fungující imunitní systém. Pokud jsme však dennodenně vystaveni vnějším negativním vlivům, jakými jsou například stres, nadměrná fyzická aktivita s nedostatkem regenerace, může docházet k oslabení imunity a tím ke snížené obranyschopnosti těla proti infekcím.

Kvalitní strava je základ
Nejlépe uděláte, pokud svůj jídelníček obohatíte o kvalitní a zdravé suroviny. Základem je dostatek syrové zeleniny a sezonního ovoce, kvalitní bílkoviny, luštěniny a zejména pak oříšky a semínka, které jsou zdrojem zdravých tuků napomáhajících vstřebání vitaminů důležitých pro správný chod imunitního systému. Velkou službu svému tělu prokážete také v případě, pokud omezíte konzumaci mléčných a masných výrobků, a rafinované cukry a bílé pečivo vyměníte za celozrnné alternativy a cukrovinky slazené hroznovým cukrem, medem, agávovým sirupem nebo rýžovým sladem.

Jaké bylinky pro posílení imunitního systému
Jako prevenci nebo v případě již vypuklé nemoci je dobré zařadit do jídelníčku vitaminové doplňky na přírodní bázi. Nejlepší službu bezesporu prokáže rakytník, který je výborným zdrojem vitaminů A, C a E. Jeho konzumace přispívá k posílení přirozené obranyschopnosti organismu a díky antioxidantům zároveň zbavuje tělo volných radikálů. Nejčastěji se s ním setkáte ve formě šťáv a sirupů, které jsou vhodné i pro nejmenší pacienty, konzumovat ho lze ale i čerstvý.
Obdobné účinky má také šípek, který by v podobě čaje nebo sirupu neměl chybět v žádné domácí lékárničce při léčbě zejména chřipkových onemocnění.


A jak nejlépe pomoci organismu, pokud se již se zákeřnou chorobou potýká?

Vsaďte na kapky z lichořeřišnice, která je považována za jedno z nejsilnějších přírodních antibiotik. Jejich užíváním příznivě napomůžete k léčbě stafylokokových a streptokokových onemocnění a oceníte je i při zánětech močového ústrojí.

Vyzkoušejte preventivně i v případě potíží echynaceu neboli třapatku. Tato bylinka je proslulá právě pro svou schopnost posílit imunitní sytém a dokáže lidskému organismu pomoci hned v několika rovinách – ulevuje při bolesti v krku, snižuje horečku, podporuje odolnost dýchacích cest, léčí zánět středního ucha, dutin a chronickou bronchitidu, a urychluje zotavení z chřipek a nachlazení

Máte nějakou otázku? Zeptejte se nás!

Volejte linku Senior pas

z pevné linky volejte

840 111 122

z mobilního telefonu volejte

725 534 865

Cena za hovor dle tarifu Vašeho mobilního operátora.

Po–Pá 8.00–16.00

Kontaktní formulář

Neslouží jako registrace! Pro registraci klikněte zde.

Chcete se k projektu připojit jako poskytovatel slev? Máte zájem o zaslání více informací?
Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře.

Zobrazit formulář

Newsletter

Vyplňte e-mailovou adresu v případě, že chcete odebírat e-mailové novinky.

Ověřte číslo karty Senior Pas

Zřizovatel projektu